LEPIDLA

 
Disperzní lepidla jsou tekuté nebo pastovité konzistence a jejich základem je disperze částic polymerů ve vodě. Po jejím vsáknutí do porézního materiálu a následném odpaření a zaschnutí již lepidla vodě velmi dobře odolávají. Neobsahují organická rozpouštědla a jsou ekologická. Používají se k lepení papíru, dřeva, textilu, tapet, kůže… Mezi nejznámější patří Herkules, tyčinková lepidla, Disperkol, Tenyl, Prity, Ponaly, Duvilax, Samson a dalšíPro použití disperzních lepidel platí zásada, že nejméně jedna z lepených stran musí být savá. Vodní složky se potřebují vsáknout do jedné, ale nejlépe obou lepených ploch a teprve pak dochází k pevnému spojení. Disperzní lepidla nelze používat pro lepení skla, slepování plechů či plastů. Po vytvrdnutí většina z nich zprůhlední, spoje jsou pevné a houževnaté a také pružné
Tavné lepidla - Tavné tyčinky - Pro rychlé a jednoduché montáže, lepení a opravy různých materiálů (PVC, plastů, dřeva, korku, kovů, skla, textilií apod.) nebo Vhodné pro domácnosti - lepení papíru, lepenky, keramiky, umělých květin a těsnění drobných trhlin.
 
 
 
 
 

LDisperzní lepidla jsou tekuté nebo pastovité konzistence a jejich základem je disperze částic polymerů ve vodě. Po jejím vsáDisperzní lepidla jsou tekuté nebo pastovité konzistence a jejich základem je disperze částic polymerů ve vodě. Po jejím vsáknutí do porézního materiálu a následném odpaření a zaschnutí již lepidla vodě velmi dobře odolávají. Neobsahují organická rozpouštědla a jsou ekologická. Používají se k lepení papíru, dřeva, textilu, tapet, kůže… Mezi nejznámější patří Herkules, tyčinková lepidla, Disperkol, Tenyl, Prity, Ponaly, Duvilax, Samson a dalšíknutí do porézního materiálu a následném odpaření a zaschnutí již lepidla vodě velmi dobře odolávají. Neobsahují organická rozpouštědla a jsou ekologická. Používají se k lepení papíru, dřeva, textilu, tapet, kůže… Mezi nejznámější patří Herkules, tyčinková lepidla, Disperkol, Tenyl, Prity, Ponaly, Duvilax, Samson a dalšíEPIDLAPři výběru l je třeba rozmyslet jeho použití na aplikaci a to vzhledem k několika faktorům. Druhy lepených ploch, požadovaná  a mechanické namáhání všeobecně, rychlost fixace, těsnost spoje, vzhled spoje, tepelné nebo chemické namáhání spoje, obecně vlastnosti po vytvrzení. Disperzní lepidla jsou tekuté nebo pastovité konzistence a jejich základem je disperze částic polymerů ve vodě. Po jejím vsáknutí do porézního materiálu a následném odpaření a zaschnutí již lepidla vodě velmi dobře odolávají. Neobsahují organická rozpouštědla a jsou ekologická. Používají se k lepení papíru, dřeva, textilu, tapet, kůže… Mezi nejznámější patří Herkules, tyčinková lepidla, Disperkol, Tenyl, Prity, Ponaly, Duvilax, Samson a další.